Egészséges étkezés

Az egészséges életmódra nevelés mindennapos, az összes napi tevékenységet átölelő feladat. A napi ötszöri étkezés, gyümölcs és zöldségfogyasztás a kiegyensúlyozott étrendet erősíti, segíti. Az udvaron sok gyümölcsfa található, a gyerekek még nagyobb örömmel fogyasztják el azt az almát, barackot, szőlőt, meggyet, ami az óvoda udvarán terem, és amik növekedésének ők is szemtanúi.

Mozgás

A mindennapos mozgás prioritást élvez a gyermekek napirendjében. Időjárástól függetlenül célunk, hogy minél több időt töltsenek a szabad levegőn, természetes nagymozgásokkal, fogójátékokkal, fára-mászással. Ha jó idő van, erdei délelőttökön elégítik ki mozgásigényüket, vagy az udvaron töltik az időt. Esős, nedves időjárás esetén nagy sétát teszünk az óvoda és a környező utcák körül, ezzel is ismerkedve közvetlen környezetükkel.
Heti egyszer gyermekjóga, heti kétszer pedig úszás szolgál eszközként az egészséges testmozgásra.