Óvodai nevelőmunkánkat, ha annak esszenciális erejét keressük, a szeretet pedagógiájának is nevezhetjük.

Ma már vitathatatlanul igazolt az a feltételezés, hogy a kisgyermekkorban kapott ingerek nemcsak a lelki, de az agyi, értelmi fejlődést is befolyásolják. Mi, a Meseerdő óvoda nevelői hiszünk abban, hogy a tőlünk, általunk kapott figyelmes, a gyermekek igényeire hangolt, szerető gondoskodás, melyet érintés, illat, hang, íz, látvány formájában kapnak, jelentős mértékben hozzájárulnak a különböző agyi területek éréséhez, fejlődéséhez. Tudjuk, hogy mindezen kívül, még nagyon sok minden alakítja, befolyásolja fejlődésüket. Óvodás életkorban a legfőbb nevelőerőnek mi mindenképpen a szeretetet tartjuk. Nem érzelemként értelmezzük azt, mint oly sokan mások, hanem olyan képességként, ami a gyermek érdekét szolgáló tevékenységre inspirál minket. Ennek a mindennapos jó és jól tevésnek természetes következménye a gyermekek fejlődése, a személyiségüket kibontakozni segítő társas lelki kapcsolat.

Óvodánk nevelési programja innen letölthető.